background background

Strefa relaksu

Polecane ARTYKUŁY

cwiczenia_na_stres_zajawka

Ćwiczenia – dobry sposób na walkę ze stresem

Ćwiczenia na stres pozwalają skutecznie radzić sobie z tym powszechnym problemem, który współcześnie dotyka wielu ludzi.
masaż_relaksacyjny_zajawka

Masaż relaksacyjny – zalety dla ciała i umysłu

Masaż relaksacyjny stanowi wariant klasycznego masażu, jednak jest pozbawiony mocnych, intensywnych i gwałtownych ruchów.
kobieta wykonująca jogę twarzy

Joga twarzy – czym jest? Ćwiczenia

Joga twarzy to naturalny, nieinwazyjny sposób na ćwiczenie mięśni twarzy pomagający pozbywać się zmarszczek, wygładzać i uelastyczniać skórę [...]
kobieta słuchające relaksującej muzyki

Muzyka relaksująca – do snu, pracy i medytacji. Co daje?

Jak działa muzyka relaksująca na ciało oraz umysł? W jakich sytuacjach warto sięgnąć po muzykę uspokajającą? Czym powinna się charakteryzować? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w artykule.

Masaż gorącymi kamieniami – czym jest i kiedy wykonać?

Masaż gorącymi kamieniami znany był w starożytności, jednakże do współczesnej terapii powrócił dopiero w latach 90. XX wieku. Na czym polega masowanie ciała z użyciem gorących kamieni? [...]

Endorfiny – czym są i co je wytwarza? Działanie

Endorfiny są odpowiedzialne za dobre samopoczucie, zadowolenie z siebie, a nawet odczuwanie bólu. Jak to możliwe? Czym są endorfiny? Jak można zwiększyć ich stężenie? Sprawdź!

Joga na stres – czy pomaga? Ćwiczenia

Joga na stres to bardzo pomocne narzędzie w walce ze skutkami przeciągającego się stanu zdenerwowania czy napięcia nerwowego. Dzięki niej można wyrobić w sobie umiejętność dostrzegania czynników stresogennych i reagowania na nie zanim dadzą o sobie znać fizyczne i psychiczne objawy stresu.